• slajd1.png
  • Slajd3.png
  • Slajd2.png
  • Slajd4.png

Nowe tomy „Prawo a nieruchomości”

Polski proces budowlanyPrzedstawiamy Państwu dwa najnowsze tomy naszej serii „Prawo a nieruchomości”. 

„Polski proces budowlany” Macieja Błażejewskiego jest opracowaniem regulacji dotyczących procesu budowlanego w prawie budowlanym. Omówiono w nim wszystkie etapy procesu budowlanego: projektowanie, budowę, utrzymanie i rozbiórkę (ze szczególnym uwzględnieniem samowoli oraz katastrofy budowlanej). Autor skupia się na elementach kontrowersyjnych w nauce prawa, jak na przykład określenie podmiotów procesu budowlanego. Analiza ta ma służyć zarówno przedstawicielom nauki prawa oraz studentom, jak i praktykom, działającym w branży budowalnej. 

Zasada ochrony uzasadnionych interesów osób trzecich w procesie budowlanych„Zasada ochrony uzasadnionych interesów osób trzecich w procesie budowalnym” tego samego autora to rozwinięcie poprzednich badań prawa budowlanego. Tym razem Błażejewski skupia się na ochronie uzasadnionych interesów osób trzecich. Początkowo przedstawia ją w świetle prawa konstytucyjnego, cywilnego i budowlanego (prezentując także zasadę wolności budowlanej), by przejść do jej szczegółowej analizy na wszystkich etapach procesu budowlanego. Powyższa praca jest tym bogatsza, że uwzględnia kilkaset orzeczeń sądów administracyjnych, dotyczących ochrony uzasadnionych interesów osób trzecich.

Więcej informacji znajdą Państwo w katalogu.

Używamy technologi ciasteczek aby ulepszyć działanie naszej strony i Twoje wrażenie o niej, kiedy z niej kożystasz. Ciasteczka umożliające podstawowe działanie stony, zostały już wysłane. Aby dowiedzieć się więcej o technologi ciasteczek, zobacz naszę Politykę Prywatności.

Akceptuje ciasteczka z tej strony.